DÜNYANIN EN ÇİRKİN İKİ GÜZEL KIZI

KABİN FOTO İKİ KIZ ÇOÇUK

             

         Birlikteydiler

         Yanyanaydılar

         Uyumluydular

         Dünyanın en çirkin

         İki gizel kızıydılar

         Kimseyi umursadıkları yoktu…

         Ne kendilerine bakıp yüzlerini buruşturan delikanlılara, ne kendilerine laf atanlara, nede oturdukları çay bahçesinde garsonların yanlarına gelip “bir emriniz var mı efendim” deyişlerine aldırdıkları yoktu.

         Onlar iki kişiydiler… İki ayrı dünyaydılar. Oturdukları ve yürüdükleri her yerde, baktıkları ve gördükleri her şeyde, her şeyden uzak kendileriydiler. Sesleri kendilerine yetiyordu, saçlarını dağıtan rüzgara aldırmıyor tepelerinde dönüp duran kuşlara bakmıyorlardı. Dünyalarında üçüncü bir kişiye yer yoktu.

          Üzerlerine giydikleri elbiseler, omuzlarındaki çantalar, ayakkabılar kimsede yoktu. Hiçbir şey üzerlerinde iğreti gibi durmuyordu. Birbirine anlattıkları masallarda ne kafdağından ötelere, ne metropolde insanların anlattıklarına benzemiyordu. Şarkıları şiirleri başkaydı. Gözlerindeki içtenlik, dudaklarındaki tebessüm, saçlarındaki ahenk kimselerin ki gibi değildi.

          Dünyanın en çirkin iki güzel kızıydılar. Akşamın alaca karanlığı en çok onların işine yarıyor, günün ilk ışıkları en çok onları umutlandırıyordu. Başka bir dünyanın insanı, başka bir gezegenin yıldızıydılar. Kimseler tarafından okunmamış bir beste kadar saf, rüzgar yememiş su kadar berraktılar.

          Yaşadıkları topraklar üzerinde yaşanan ihanetler umurlarında değilda. Dünyanın telaşesinden  bi-haber, çocukların gözlerindeki yaşama sevincine hayrandılar. Onlar herkesten biraz daha çocuk herkesten biraz daha insan, herkesten biraz daha kardeş, kardeşten öte arkadaştılar, dosttular, yoldaştılar.

         Birlikteydiler

         Yanyanaydılar

         Uyumluydular

         Dünyanın en çirkin

         İki gizel kızıydılar

         Kimseyi umursadıkları yoktu…

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !